IEC60529 IP5X IP6X Toz Direnci Test Odası

September 3, 2021

hakkında en son şirket haberleri IEC60529 IP5X IP6X Toz Direnci Test Odası

Toz direnci test odası, elektrikli ve elektronik ürünlerin muhafazasını ve sızdırmazlığını ve elektrikli ekipman muhafazalarının korumasını (IP) değerlendirmek ve belirlemek için kullanılan bilimsel araştırma, ürün geliştirme ve kalite testleri için ilgili çevresel simülasyon ve hızlandırılmış test testleri sağlar. toz geçirmezlik testinde olduğu gibi Ekipman ve bileşenlerin iyi çalışma performansı daha sonra veya test sırasında garanti edilebilir mi?

 

Verim


Toz konsantrasyonu: kuru talk tozu 2~4Kg/m3

Toz partikülleri: 1~10um (partikül boyutu 5um'den küçük veya ona eşittir, %50'den fazladır)

Test sıcaklığı: RT+10℃~80℃

Hava hızı: ancak 2m/s

Ekran aralığı: 75μm

Test tozu: kuru talk pudrası, Portland çimentosu, baca külü vb.;

 

IP5X ve IP6X'in toz geçirmezlik seviyesi, test için en yüksek gereksinimlere sahiptir.Bu nedenle kullanılan toz parçacıkları, kum fırtınalarını simüle etmek ve test nesneleri üzerinde izinsiz giriş testleri yapmak için en küçük parçacıklardır.Testten sonra test nesneleri iç mekana girmezse, IP5X veya IP6X toz geçirmezlik testini geçtiğini gösterir.IP5X ve IP6X toz testi yapabilen toz test odasının yapı prensibi, numuneleri test etmek için tozu geri dönüştürmektir.

 

  hakkında en son şirket haberleri IEC60529 IP5X IP6X Toz Direnci Test Odası  0          hakkında en son şirket haberleri IEC60529 IP5X IP6X Toz Direnci Test Odası  1