Muhafazaya Su Girdiğinde Su Geçirmezlik Testi Nasıl Yapılır

November 3, 2021

hakkında en son şirket haberleri Muhafazaya Su Girdiğinde Su Geçirmezlik Testi Nasıl Yapılır

Tüm su geçirmez ürün kabukları tamamen kapatılamaz.Peki kabuğunda su bulunan ürünlerde su geçirmezlik seviye testi nasıl yapılmalıdır?

Ürün kabuğunun su girme olasılığı varsa, su geçirmezlik testi için kabuk ve iç ürünü ayırmalıyız.Sonuçta ikisinin yağmur alanı farklı.Ürüne su girerse, ürünün kullanımını etkileyebilir.Özellikle elektronik ürünlerde dahili kısa devre veya arıza meydana gelir.

 

yaparken su geçirmezlik testi, test örnekleri belirli bir sırayla test edilemez.Önemli olan test numunelerinin sonuçlarının su geçirmezlik test seviyesine ulaşıp ulaşmadığıdır.

 

İlk olarak, önce kabuğun su geçirmezlik test seviyesini yapabilirsiniz.Kabuğun su geçirmezlik testi bir floş testi testi olabilir, çünkü eğer kabuk su damlama testini (ipx1 ipx2) bile geçemezse, o zaman sadece test numunesinin test seviyesinin zaten yeterli olduğu söylenebilir.

                          hakkında en son şirket haberleri Muhafazaya Su Girdiğinde Su Geçirmezlik Testi Nasıl Yapılır  0

                          IPX1 IPX2 Yağmur Test Odası

 

İkincisi, su kaynağıyla temas eden iç parçaları çıkarmamız ve ardından su geçirmezlik testi yapmamız gerekiyor.Testten sonra ürünün su geçirmezlik performansını kontrol etmeniz, içindeki parçalarda su olup olmadığını, su geçirmezlik testinin test numunesine etkisini ve herhangi bir arıza olup olmadığını gözlemlemeniz gerekmektedir.

                          hakkında en son şirket haberleri Muhafazaya Su Girdiğinde Su Geçirmezlik Testi Nasıl Yapılır  1

                            IPX3 IPX4 Yağmur Test Cihazı

 

Biri kabuksuz olan 16'dan fazla IPX12 yağmur damlası test cihazı türü vardır. IPX12 yağmur test odası Test cihazının yapısı nispeten basittir ve ipx12 yağmur makinesihareket etmek daha uygundur.Başka bir deyişle, ipx12 su test cihazı kullanılmadığında yana kaydırılabilir, bu da test makinesinin ayak izini azaltır ve çoğunlukla fabrikalarda, laboratuvarlarda, bilimsel araştırma kurumlarında ve test kurumlarında kullanılan büyük ürünleri test edebilir. .